kości

W toku naszego życia jesteśmy wystawieni na ryzyko zapadnięcia na choroby różnorakiego typu. Schorzenia kości również nie są osobliwością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie organizmu ludzkiego.
Budujące części kostne stanowią „magazyn” na składniki mineralne, i mimo, że cyklicznie odnawiają się to bywają atakowane przez chorobę. A ta może przejawiać genezę różnego rodzaju. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: dziedziczne, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, powodowane zmianami hormonalnymi oraz związane z przemianą materii, a także wywołane zmianami nowotworowymi. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego zagrożenie wystąpieniem osteoporozy.
profilaktyka kości
Stan ten może wywoływać większą łamliwość kości. Wczesne fazy rozwoju choroby wielokrotnie są niezauważane, a odczuwany typowy dla osteoporozy ból – niedoceniony. Szkoda, bo najbardziej satysfakcjonujące wyniki pozwala uzyskać szybko podjęte postępowanie terapeutyczne. Bardzo istotne jest jednak szczególnie stosowanie działań profilaktycznych. Wówczas nawet w okresie starości będziemy mieli możliwość zachować sprawność fizyczną. Do konkretnych części profilaktyki zaliczamy: regularnie podejmowane ćwiczenia fizyczne oraz właściwą, obfitującą w mikroelementy oraz witaminy dietę. Korzystnym rozwiązaniem będzie też kontrola wagi, jako że nadmiar kilogramów ma wyniszczający wpływ na układ ruchowy.

Leave a Comment