kiedy warto stosować

Pomimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby jedzone posiłki były wartościowe, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O specjalne mieszanki mineralne. Jako że dziedzina odżywek ciągle jeszcze się rozwija, ilość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto zatem mieć świadomość, czym sugerować się przy nabywaniu preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Suplement nie może być zamiennikiem zbilansowanej diety. Bywa jednak że konkretnych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy przyjąć wraz z pożywieniem. Decydując się na suplement można zasięgnąć porady aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w okresie menopauzy.
O tym dlaczego należy warto ćwiczyć jogę dowiesz się na naszej stronie
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego można na przykład zminimalizowania różnego rodzaju niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Z kolei jeśli borykamy się z częstym brakiem witalności lekarstwem może być specyfik mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki rodzaj suplementu kupimy. Najważniejsze jest jego optymalne dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.

Leave a Comment